Հարգելի բուժքույրեր և մանկաբարձուհիներ , 24․02․2024 ին հրավիրում ենք Ձեզ մասնակցելու "Կնոջ առողջությունը կյանքի տարբեր փուլերում " կոնֆերանսի , որը տեղի կունենա Շենգավիթ ԲԿ ում։
Միջոցառման կազմակերպիչներն են ՝ Եվրոպա Դոննա Արմենիա, Ճարպակալման Կանխարգելման Հայկական ասոցիացիա ։
Գլխավոր գործընկեր՝ Շենգավիթ ԲԿ։
Միջոցառման մասնակիցները կստանան ՇՄԶ կրեդիներ ։ Մասնակցության արժեքը 5000 ՀՀ դրամ է, վճարման կարգի մասին տեղեկություն կուղարկենք գրանցվելուց հետո ։
Գրանցվելու համար անհրաժեշտ է անցնել հղումով․
https://forms.gle/sSk8Nn2u5PRG9FcH9Միջոցառման ծրագրին կարող եք ծանոթանալ այստեղ՝
Կնոջ առողջությունը կյանքի տարբեր փուլերում
Փետրվարի 24, 2024թ․
Շենգավիթ ԲԿ կոնֆերանսների դահլիճ
9.30 –10.00 Մասնակիցների գրանցում
10.00 –10.20 Բացման խոսք
10.20 –10.50 Դաշտանային ցիկլի խանգարումները, ախտորոշման առանձնահատկությունները - Աննա Խաչատրյան - գինեկոլոգ -ռեպրոդուկտոլոգ, «Շենգավիթ ԲԿ»
10.50 –11.30 Առողջ սննդակարգը առողջությունը պահպանելու գրավականը - Արմեն Մկրտչյան- բ․գ․թ․, ԵՊԲՀ ի հիգիենայի ամբիոնի դոցենտ։
11.30 –12։00 Անեմիա, երկաթդեֆիցիտային վիճակներ, պատճառահետևանքային կապը -Հայկանուշ Համբարձումյան – էնդոկրինոլոգ, սննդաբան, ճարպակալման կանխարգելման հայկական ասոցիացիայի նախագահ , Ուիգմոր կլինիկա, Ուիգմոր հոսպիտալ կանանց և երեխաների համար
12։00 –12.30 Կրծքագեղձի բարորակ գոյացությունները, վարման մոտեցումները - Սոնա Հայրապետովա , կրծքագեղձի պլաստիկ և օնկովիրաբույժ «Շենգավիթ ԲԿ»
12.30 –13։00 Վահանաձև գեղձի փոփոխություններ, կարևոր ախտանիշներ, հաճախ հանդիպող հիվանդություններ - Սերգեյ Հակոբյան, էնդոկրինոլոգ , «Մաստերֆարմ ԲԿ»
13։00 –13.40 Ընդմիջում
13.40 –14.10 Կնոջ սեռական կյանքի առանձնահատկությունները տարբեր փուլերում- Ռուզաննա Ազատյան - բ․գ․թ․, սեքսոլոգ, ԵՊԲՀ սեքսոլոգիայի ամբիոնի դասախոս
14։10-14։40 Դաշտանադադար , ախտանիշները , վարման մոտեցումմերը կախված ծանրության աստիճանից - Անի Բաբելյան -մանկաբարձ-գինեկոլոգ, «Շենգավիթ ԲԿ»
14.40 –15։10 Արգանդային արյունահոսություններ - Ժիրայր Մալաքյան- գինեկոլոգ, օնկոգինեկոլոգ , «Աստղիկ ԲԿ» օնկոգինեկոլոգիական ծառայության ղեկավար
15։10-15։40 Ճարպակալում՝ էսթետիկ թե առողջական խնդիր - Լեվոն Ն․ Գրիգորյան -ընդհանուր և լապարոսկոպիկ, բարիատրիկ վիրաբույժ, կոլոպրոկտոլոգ, էնդոսկոպիստ, «Սլավմեդ ԲԿ» էնդոսկոպիկ ծառայության ղեկավար
15.40 –16։00 Հորմոնալ հետազոտությունների պրեանալիտիկ և անալիտիկ փուլերը - Անի Պետրոսյան –բժիշկ-լաբորանտ, «Գրինմեդ ԲԿ» լաբորատոր ծառայության ղեկավար

Women's health at different stages of life
Dear nurses and midwives, on February 24, 2024, we invite you to participate in the "Women's Health at Different Stages of Life" conference, which will be held at Shengavit MC.
The organizers of the event are: Europa Donna Armenia, Armenian Association for Obesity Prevention.
Main partner: Shengavit MC.
Participants of the event will receive SHM credits. The participation fee is 5000 AMD, we will send information about the payment method after registration.
To register, you need to follow the link:
https://forms.gle/sSk8Nn2u5PRG9FcH9
You can get acquainted with the event program here:
Women's Health at Different Stages of Life
February 24, 2024
Shengavit MC Conference Hall
9.30 –10.00 Registration of participants
10.00 –10.20 Opening remarks
10.20 –10.50 Menstrual cycle disorders, diagnostic features - Anna Khachatryan - gynecologist-reproductologist, "Shengavit MC"
10.50 –11.30 Healthy diet is the key to maintaining health - Armen Mkrtchyan - PhD, Associate Professor of the Department of Hygiene, YSMU.
11.30 –12:00 Anemia, iron deficiency states, causal relationship - Haykanush Hambardzumyan - endocrinologist, nutritionist, president of the Armenian Association for the Prevention of Obesity, Wigmore Clinic, Wigmore Hospital for Women and Children
12:00 –12:30 Benign breast tumors, management approaches - Sona Hayrapetova, breast plastic and oncologist "Shengavit MC"
12:30 –13:00 Thyroid gland changes, important symptoms, frequently occurring diseases - Sergey Hakobyan, endocrinologist, "Masterpharm MC"
13:00 –13:40 Break
13:40 –14:10 Peculiarities of a woman's sexual life at different stages - Ruzanna Azatyan - Ph.D., sexologist, lecturer at the Department of Sexology, Yerevan State Medical University
14:10-14:40 Menopause, symptoms, treatment approaches depending on the severity - Ani Babelyan - obstetrician-gynecologist, "Shengavit MC"
14.40 –15:10 Uterine bleeding - Zhirayr Malakyan - gynecologist, oncogynecologist, head of the oncogynecological service of "Astghik MC"
15:10-15:40 Obesity: aesthetic or health problem - Levon N. Grigoryan - general and laparoscopic, bariatric surgeon, coloproctologist, endoscopist, head of the endoscopic service of "Slavmed MC"
15.40 –16:00 Preanalytical and analytical stages of hormonal studies - Ani Petrosyan - laboratory assistant, head of the laboratory service of "Greenmed MC"